İstanbul’un Gezilmesi Gereken 10 Caddesi

10 – Fevzipaşa Caddesi

fevzipaşa

Fatih’in en işlek caddelerinden biridir fiyatsal açıdan uygun olmasından ötürü tercih edilen bu caddeye ufaktan bir göz attığımızda pekte öyle durmadığını gördük ama yinede herkes kendine göre bir şeyler bulabileceği cadde diyebiliriz.

9 – Halaskargazi / Cumhuriyet Caddesi

9

Nişantaşı’ndan başlayıp Taksim’e kadar uzanan caddedir bu yüzden oldukça işlek ve aktif olmasını sağlıyor. Daha çok giyim kuşak ve ayakkabı mağazaları bulunmaktadır. Fiyat olarak orta halli diyebiliriz.

8 – Ebuziya Caddesi

ebuziya

Bakirköy’ün yoğun caddelerinden biridir. Abiye vb. giyim kuşamın aşırı bol olduğu caddedir. İnsan trafiği 12’den sonra aşırı yoğun olmaktadır sabah saatlerinde gitmeniz tavsiye edilir. Genel olarak her kitleye hitap edebilen ürünlerin bulunduğu renk ve aktif bir caddedir.

7 – Çırağan Caddesi

çırağan

Beşiktaş ve Ortaköy arasında bulunan bu cadde yeşilliğin bol olduğu ve bir yanınızda da sahilin bulunduğu hoş bir caddedir. Yoğun bir insan trafiği bulunmamakla beraber çok mağaza falan göremezsiniz. Cadde üzerinde bulunan çok lüks mekanlardan ötürü gözde hale gelmiş bulunmaktadır.

6 – Bahariye Caddesi  

on Bahariye Caddesi

Kadiköy’ün en vazgeçilmez caddesi haline gelmiştir. Oldukça renkli, eğlenceli ve bir o kadar da şık bir cadde haline dönüştürülmüştür.. Giyim kuşam ve kafelerin bol olduğu bir caddedir.

5 – Yeniçeriler Caddesi

yeniçeriler

 

Beyazıt’ın en gözde ve turistlerin akın ettiği caddedir. Buram buram tarih kokan bu cadde binbin çeşit ürünler bulabilirsiniz. Birçok müze ve tarihin en gözde eserleri bu cadde üzerinde bulunmaktadır. Fiyat olarak orta halli diyebiliriz ama tarih tutkunlarının kesinlikle gitmesi gereken ilk caddelerden en başa yazabiliriz.

4 – Abdi İpekçi Caddesi  

abdiipekci

Nişantaşı’nın en seçkin, en aktif, en pahalı caddesidir. Daha çok bölgenin elit kısmının takıldığı ve ünlü doktorların özel muaynelerinin bulunduğu bir cadde haline gelmiştir.

3 – Bağdat Caddesi 

Bağdat-Caddesi1

Kadıköy’de bulunan Bağdat Caddesi İstanbul’un en uzun (9 KM) caddelerinden biridir. İsmini IV. Murat’ın Bağdat Seferi’ne çıkarken bu yolu kullanmasından alır.

2 – İstiklal Caddesiistiklal

Beyoğlu’nda bulunan Türkiye’nin en ünlü caddelerinden biridir. Çeşidin bol ücretlerin orta halli olduğu caddedir. Türlü türlü her telden insan görebilirsiniz.

1 – Kalpakçılar Caddesi( Kapalı Çarşı )

mısır

Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerinin ortasında yer alan Kalpakçılar Caddesi metrekare başına 3 bin 500 dolara varan kira bedeli ile İstanbul’un en pahalı caddesidir.