İstanbul’da Gidilecek En İyi 10 Lahmacuncu

İstanbul’da Gidilecek En İyi 10 Lahmacuncu

Yiyecek ve içecek tercihleri kişiye ve damak zevkine göre değişse de genellikle kendini her tür insana kanıtlamış olan bazı yemek mekanları vardır. İşte bu mekanlar arasında İstanbul’da en iyi lahmacunu yapan 10 lahmacuncuyu sırlamaya çalıştık.

 

1- HALİL LAHMACUN (Caferağa/KADIKÖY)

Kadıköy Caferağa’da bulunan HALİL LAHMACUN bir çok kişi tarafından tercih edilen istanbul’un en iyi lahmacuncuları arasındadır.

Guneşlibahçe Sok 26 | Caferağa,Kadiköyİstanbul, Türkiye
Telefon: +90 216 337 01 23

 

2-Hizmet Kardeşler Fırınlı Kasap

İstanbul Güngören’de bulunan “Hizmet Kardeşler Fırınlı Kasap” Herhalde Güngörendeki kebapçılar arasında en iyi lahmacunu yapan mekandır.

Hizmet Kardeşler Fırınlı Kasap Güngören Köyiçi İstanbul
Telefon: +90 212 461 22 22

 

3- Borsam Taşfırın Lahmacuncusu (KADIKÖY)

Aslında Kadıköyde 3 ayrı yerde şubesi bulunan “Borsam Taşfırın Lahmacun” Kadıköylülerin ve İstanbul’un diğer bölgelerinden gelenler için önemli bir mekan. Bu mekan hatta bazı araştırmlarda da İstanbul’un en iyi lahmacununu yapan yer olarak seçilmiştir.

Osmanağa Mahallesi, Serasker Caddesi No: 78/A | Kadıköy / İstanbul
Telefon: +90 216 349 43 23

 

4- Buket Lahmacun (Mecidiyeköy)

Buket Lahmacun Şişli-Mecidiyeköy’de bulunan lahmacun severlerin uğrak yeridir. Lahmacunun yanında salata ve çeşitli yiyecekler de getirirler en az lahmacunları kadar bu yiyecek ve salatalarda lezzetlidir. Acılı lahmacunun yanında acısız şalgam veya tam tersi olarak acısız lahmacunun yanında acılı şalgam sipariş edilecek şekilde kombin de yapılabilir :)

Selehattin Pınar Cad. Esmer Apt. Altı No :5 Mecidiyeköy
Telefon: (0212) 212 29 70

 

5- Öz Kilis Kebap (Fatih)

Daha önce İstanbul’da Kilis yemekleri yapan bir yere giden birisinin ön yargılarını yıkacak türden bir lahmacuncu. İstanbul bir çok yerde Kilis yemeği yapan yer bulabilirsiniz ama ilk önce “Öz Kilis Lahmacunu” denemelisiniz. Gittiğinizde oturmak için sıra beklemeniz gerekebilir fakat beklemeye değecek bir lezzet sizi bekliyor olacak.

Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu
Hırka-i Şerif Cd. Bedrettin Simavi Sk. No: 5 Fatih
Telefon: (0212) 523 44 57

 

6- Çıtır Pide & Lahmacun (Beşiktaş)

Lahmacunu her yörenin kendine has yapılışıyla tadabilirsiniz. Çıtır Pide & Lahmacun ve Lavaş adıyla Malatya yöresi özelinde pişirilen çıtır lahmacunları yiyebilirsiniz. Lahmacunuyla beraber Pidesi de meşhur olan mekan aynı zamanda kaşarlı lahmacun gibi değişik lahmacunlar da çıkarıyor.

Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, Altıntaş Sokak, No 38/B – Beşiktaş Beşiktaş
Telefon: 0212 227 0169

 

7- Hamdi Restaurant (Eminönü, Şişli, Pera)

İstanbulda üç ayrı şubesi bulunan “Hamdi Restaurant’ın” en çok Eminönündeki Galata manzaralı şubesi tercih ediliyor herhaldeHamdi Restaurant’da esasında her çeşit kebabı bulmak mümkün ama konumuz lahmacun olduğu için biz restaurant’ın lezzetli lahmacunlarını konuşacağız. Öncelikle Galata manzaralı Eminönü şubesinde lahmacun yemek için önceden rezervasyon yapmanız gerekebilir, özellikle taras katında yer bulmam imkansıza yakın. En çok Fındık lahmacunu tercih edilen Hamdi Restaurant’ta Antep usulü lahmacunlarını da tadabilirsiniz.

Hamdi Restaurant Tahmis Cad. Kalçın Sok. No:11 Eminönü 34440 Fatih
Telefon: (0212) 528 03 90

 

8- Kilisli Ömer Usta (Ataşehir)

Kilisli Ömer Usta Deyince aslında onların iddaalı oldukları “farklı formülde yapılmış lahmacunu” gelir akla. Yaptıkları lahmacunun sırrını; mayasız incecik hamurdan ve etin en özel yerinden hazırlanması olarak açıklıyor, içerisine koydukları baharatları ise gizli tutuyorlar. Lahmacunları servis ederken sıcak kalması için tek tek servis ederler.

Kilisli Ömer Usta Ata Blokları No :3/3 Ataşehir
Telefon: (0216) 455 45 00

 

9- Çiya Sofrası (Kadıköy)

“Kaybolmuş kültürlerin ve unutulmuş lezzetlerin bahçesi” Sloganıyla hizmet veren “Çiya Sofrası” Aslında mütevazi bir aile kebapçısı olarak başlamış ve hala o kültür etkisini korumaktadır. Genç bir karı kocanın yönetiminde işletilen Çiya, aslında lezzetlerin çoğu bu iki karı kocanın eseri. Güneydoğu yemeklerinin çeşitlerini bulabileceğiniz bu mekanda en çok tercih edilenler arasında konumuz olduğu üzere Lahmacundur. Çiya Sofrasında inanılmaz gibi gelebilir ama “vejetaryen lahmacun” bulmanız mümkündür.

Çiya Sofrası Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sok. No:43 Kadıköy
Telefon: (0216) 330 31 90

 

10- Develi Kebap

Belki de ülkenin en eski Kebapçılarından olan “Develi Kebap” 1912 Yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul’un bir çok yerinde şubesi bulunan Develi Kebap lezzetli lahmacun yiyebileceğiniz mekanlardan biridir.

Develi Kebap tüm şube adres ve telefonlarına ulaşmak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.develikebap.com/Iletisim.aspx