İstanbul’da Gidilebilecek 10 Kaykay Ve Paten Yeri

Kaykay ve Paten sürecek alan istiyoruz diyen 7’den 70’e herkese hitap eden bu soruna bir nebzede olsa aydınlatma ve fikir amaçlı çözüm önerisinde bulunuyoruz. Lafı çok uzatmadan en iyisi ve en ideali diyebileceğimiz uygun alanlarla sizi baş başa bırakalım biz.

1- Yeşilköy Sahili

yeşilköy
Sahili oldukça uzun ve sakindir. Bisiklet yolu mevcuttur yol düz zemin olduğu için kolaylıkla paten, kaykay ve bisiklet sürebilirsiniz. Sahilinin bir başında Florya Sosyal Tesisleri bulunmaktadır ve Lunapark mevcuttur bisiklet ve kaykay kiralayabilirsiniz.

2- Sarıyer Sahili

sarıyersahil
İnsan trafiğinin en az olduğu sahillerden birisidir. Bir tarafınızda lüks yalıların diğer tarafınızda deniz ve dağların eşlik ettiği güzel bir sahildir. Yol düz beton olduğu için kolaylıkla kaykay ve patenlerinizi sürebilirsiniz.

3- Maltepe Skatepark

maltepeskate

Kaykay ve Patene merak salmış kişilerin amatörce takıldığı mekan haline gelmiştir. Bu işi öğrenmek için bu parkur gayet tatminkar olacaktır.

4- Maçka Demokrasi Parkı

maçka demokrasi parkı

Avrupa’nın ortasında, İstanbul’un göbeğinde bu kadar büyük park mı olur! dedirten türden bir yer. Ben bile şaşkınım nasıl olur da böylesine bir parkı bırakabilmişler…Herneyse beton yığınlarından bir nebzede uzaklaşıp yeşilliklerin içinde ve düz beton yolda gayet güzel kaykay,paten ve bisiklet sürülebilmektedir. Gidipte pişman olmanız çok düşük.

5- Caddebostan Sahili

caddebostan

Bir gezmeye gideyim dedim o da ne! akın akın kaykaycı ve patenciler cirit atıyor ellerinden gelse pateni olmayanı yürütmeyecekler öylesine yoğun bir akım ve ilgi vardı. Gösterilerin peş peşe geldiği bu sahilde patenci ve kaykaycılar iyi yer edinmişler Gitmeyenler için halen geç değil.

6- Bebek Sahili

bebek sahil

Daha çok ünlüler tarafından mesken tutulmuş sahildir. Sabah ve akşam yürüyüşlerinde oldukça aktif ve kalabalık olmaktadır öğle saatlerinde bir nebzede olsa sahil durgunlaşıyor bu zaman aralıklarında gayet eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Zemin düz beton olduğu için sorunsuz bir sürüş sunar size.

7- Bakırköy Sahili

bakırköy

Bakırköy Sahil dedin mi akıllara daha çok mangal geliyor. Yaz aylarında dumandan gözün gözü görmediği, öylesine bir insan kalabalığı olmaktadır. Fakat sabah saatlerinde size çok tatmin edecek kadar güzel vakitler geçirmenizi sağlar. Yeni nesil genç patenci ve kaykaycıların alıştırma yaptıkları türden yer haline gelmiştir.

8- Avcılar Skatepark

avcılar skate

Artık işi ilerlettiyseniz ve Avcılar bölgesine yakın ikamet ediyorsanız geleceğiniz noktalardan biriside Avcılar Skatepark. 2000m2 civarı büyüklüğe sahip olan bu alan sizi tam kesmese de yinede bir nebzede olsa yeteceğini düşünmekteyim. Bu parkın yanı sıra sahilide alternatif olarak kullanılabilir.

9- Ataköy Sokakları

ataköy

İstanbul Avrupa yakasının nezih ve sakin olarak belirtebileceğimiz ender bölgelerinden biridir Ataköy. Sokakları oldukça düz zemine sahip olup yeşillikler ile süslenmiştir. Araç trafiğinin çok çok az olduğu sokakları ve caddeleri mevcuttur bu güzergahlar size keyifli sürüş yapmanızı sağlayacaktır. İstediğim yola sokağa caddeye girerim diyenlerin tek tercihi olabilecek adres burasıdır tahminen.

10- Maltepe Sahili

maltepesahil

Maltepe sahilide oldukça sakin ve güzel olmakla beraber düz zemin yola sahiptir. Maltepe’de skatepark alanı mevcut fakat oradaki kalabalıktan usanan kaykaycı ve patenciler direkt sahile akın etmektedirler.