İstanbul’un En Uygun Sosyete Pazarları

Şahsen ben giyim için öyle milyarlar harcayan, aman şu marka olsun, aman pahalı olsun takıntısı olan bir insan değilim. Bu nedenle de pazardan da alırım mağazadan da alır giyerim. Hele hele bu pazarlar sosyete pazarı ise beni bırakın oralara en uygun ucuz şekilde bin bir türlü şey alır çıkarım. Sizde benim gibi düşünüyorsanız bu yazım tam size göre. Size bir sır vermem gerek ama sabahın erken saatlerinde gitmenizi tercih ederim. Yoksa kalabalığın içinde kaybolursunuz.

1-Beşiktaş Sosyete Pazarı

beşiktaş

İki katlı bir pazardır. Üst kat giyim için ayrılan yerdir. Pazar kurulduğu zaman trafik aksaması çok olur. Bu şoförlerin hoşuna gitmese de biz kadınlar bu pazardan ve halimizden gayet memnunuz. Sizde bir güncük idare edin :) Çok geniş ve çeşitliliği bol bir pazar. Saatlerce gezip yine de doyamayacağınız bir yer.

Adres  Muradiye Mahallesi, Nüzhetiye Cadddesi Deryadil Sokak Yıldız-Beşiktaş
Kurulduğu Gün Cumartesi

2- Fatih Pazarı 

fatih pazarı

Yok yahu ben yine de markasız yapamam derseniz alın markalı pazar. Ürünleri oldukça kaliteli ve de ucuz. Gözlükten parfüme, peruktan saate her şeyi tezgahlarda bulmanız mümkün.

Adres  Çarşamba Semti
Kurulduğu Gün Çarşamba

3- Beylikdüzü Sosyete Pazarı

beylikdüzü

Sadece giyim değil ev eşyası, aksesuar vb. eşyaları rahatlıkla bulabileceğiniz bir yer. Öyle dandik eşyalarda değil tasarım ürünler bulunmaktadır. Banyo takımı, avizeler ve daha birçok şeyi burada bulabilirsiniz.

Adres  Cumhuriyet Mahallesi / Beylikdüzü
Kurulduğu Gün Pazar

4- Kadıköy Sosyete Pazarı

kadıköy

İstanbul’a gelen Turistlerin dahi bildiği bir pazar düşünün. Anadolu yakasında bulunan en büyük pazar ve içinde yok yok. Çok büyük bir tekstil bölümü olan pazarda; ünlü markaların nadide parçalarını bulmanız mümkün. İhraç fazlası ürünlerin ilk akla geldiği pazarlardan biri. Modayı takip eden birbirinden şık kadınları pazarda görmeniz mümkün.

Adres  Hasanpaşa Mahallesi
Kurulduğu Gün Salı

5- Terkos Pasajı

terkos pasajı

Çok ucuz bir pasaj. 5 TL değerinde marka tişörtler, şık ve trend elbiseler bulmanız mümkün. İhraç fazlası ürünler burada da mevcut. Tezgah karıştırmayı sevenler için harika bir pasaj. Taksime her gittiğimde mutlaka uğrarım.

Adres  Cumhuriyet Mahallesi / Beylikdüzü
Kurulduğu Gün Asmalı Mescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, Terkoz Çıkmazı Sokak, Beyoğlu/Taksim

6- Yeşilköy Sosyete Pazarı

yeşilköy

Hediyelik eşyaları ve sabunları harikaa. Ben bu pazara bayılıyorum. Eminim ki sizde çok seveceksiniz. Dekorasyon ürünleri de burada sıkça alıcısı ile buluşuyor ancak pazar en çok ithal tekstil ürünleri ile dikkat çekiyor.

Adres  Halkalı Caddedi / Yeşilköy ( Atatürk Havalanının yanında)
Kurulduğu Gün Çarşamba

7- Erenköy Pazarı

erenköy

Aklınıza gelebilecek her tür şey bu pazarda var. Diğer pazarlara göre biraz daha pahalı bir pazar ancak içerik bakımından oldukça zengin. Parasına rağmen illa ki ilginizi cezbedecek şeyler buluyorsunuz.

Adres  Cumhuriyet Mahallesi / Beylikdüzü
Kurulduğu Gün Pazar

8- Bakırköy Sosyete Pazarı

bakırkky

En çok ziyaretçi akınına uğrayan sosyete pazarı sırasında lider konumdadır diyebiliriz. Ciddi anlamda insanların 50 derece sıcaklıkta bile bıkmadan, usanmadan ucuzluğun keyfini çıkara çıkara gezip alışveriş yapabilecekler bir pazardır. Her türden şey bulabilirsiniz. Abartmayalım ama orjinali gibi dedirten ürünler bulmanız kaçınılmaz. Sabahın erken saatlerinde gitmenizi öneririm.

Adres  Bakırköy Adliyesi ile Botanik Parkın tam arasında kalmaktadır.
Kurulduğu Gün Cumartesi