İstanbul’un En İyi 10 Hamburger Mekanları

Eğer et seviyorsanız lezzetli bit etin ne kadar zor bulunduğunu biliyorsunuzdur. Bir etin lezzetli bir şekilde servis edilmesi için birçok değişkenin doğru olarak yapılması gerekiyor. Kesilen hayvanın beslenmesinden pişirilme süresine kadar her şeyin kusursuz olması ancak size aradığınız lezzeti sunacaktır. İşte damak tadınız için titizlikle uğraşan İstanbul’un en iyi 10 hamburger mekanları:

10- Beeves Butcher Steakhouse

Beeves Butcher Steakhouseİstanbul’da Kobe bifteğini en iyi yapan mekânlardan. Kendilerine ait özel çiftlikleri bulunuyor. Çekmeköy’de bulunan mekan etleri 28 gün dinlendirdikten sonra özel olarak tek tek pişiriyor.

9- Virginia Angus Steakhouse

Beeves Butcher SteakhouseEminönü’nde bulunan mekan burger kategorisinde en önde geliyor. Şefe teslim, şaşlık gibi özel ürünleri olan steakhouse lezzet hizmeti sunuyor.

8- Dükkan Steakhouse

Beeves Butcher SteakhouseTürkiye’de ilk kurulanlar arasında olan Dükkan Steakhouse 2004 yılında kuruldu. Etiler’de bulunan mekan kasaplıktan steakhouse’a geçmiş ve lezzetiyle ün salmıştır.

7- Günaydın Steakhouse

Beeves Butcher SteakhouseKasaplıktan steakhouse’a geçen ve etlerini kendi çiftliklerinde besleyen Günaydın Steakhouse’un ünü yurtdışına kadar yayılmıştır.

6- Nusr-Et

Beeves Butcher SteakhouseÜnü ülke sınırlarını aşan Nusr-Et’i duymayan kalmamıştır herhâlde. Günaydın Steakhouse’ta çalışıp deneyim kazanan Nusret Gökçe, et ve pişirme teknikleri üzerine eğitimini tamamlayıp ünlülerin müdavimi olduğu zincir Nusr-Et şubelerini açtı.

5- Baltazar Steakhouse

Beeves Butcher SteakhouseEtlerin Trakya bölgesinde özel olarak seçildiği Baltazar Steakhouse, kömür ateşinde enfes tatlar sunuyor. Karaköy’de bulunan mekan etin yanında farklı salata çeşitleriyle de dikkat çekiyor.

4- Beyti

Beeves Butcher SteakhouseEtin en iyi piştiği yer” sözü burası için söylenmiş desek yalan olmaz. Tek tek seçilen etler, dinlendirilip pişiriliyor. Hatta kendine has tarifiyle ete ismini veren ilk ustalardandır. Florya bulunan mekan kendine has ambiyansında yemeğinize lezzet katmaktadır.

3- Butcha Steakhouse Butcher

Beeves Butcher SteakhouseDiğer Steakhouse’lardan farklı olarak etleri dinlendirmeden odun ateşinde sunuyor. Levent’te bulunan mekanın favorileri, asado ve şefin spesiyali gözüküyor.

2- Etçii Bahçeşehir Steakhouse

Beeves Butcher SteakhouseSucuklarıyla meşhur olan mekanadın da anlaşılacağı gibi Başakşehir’de bulunuyor. Zengin menüsüyle et severlerin en çok tercih ettiği mekânlardan biri. Ayrıca kasap reyonu da bulunuyor.

1- Meat & Meet Kasap Dursun

Beeves Butcher SteakhouseEtlerini Amasya, Çanakkale ve Bursa’dan özel olarak seçen, ünlü restoranın etlerini tedarik eden  Dursun Kasap’ın mekânı. Şişli’de bulunan mekanda doyurucu porsiyonlar makul fiyatlarla sunuluyor.

İZMİR’DE EN İYİ 10 HAMBURGER MEKANI