İstanbul’un En Çok Tercih Edilen Butik Pastaneleri

Şimdi bir düşünelim, kadınların en sevdiği şey nedir? Çikolataa. Bende sizi çikolata ve pastalardan uzak tutmak istemedim ve size İstanbul’un  en favori butik pastanelerini hazırladım. Şimdiden uyarayım görüntüler iştahınızı açabilir!

Cake Studio

cake

Şimdi gel de bu görüntüye bakıp acıkma. Neyse durun konumuza gelelim. Müthiş cheesecake yapıyorlar. Doğum günü pastaları için 2, düğün pastaları içinse 10 gün önceden sipariş alıyor. Ataşehir ve Etiler’de açtıkları şubeleri ile Türkiye’de bulunan en iyi butik pastaneciler arasında yerini alıyor.

Tel: 0(216) 469 73 17

Hansel ve Gratel 

hantsel

Ben buranın ürünlerini çok seviyorum. Ürünler tasarım pasta, kurabiye ve kekler üzerine. Aynı zamanda parti ürünleri, temalı parti organizasyonu da yapıyorlar. Hansel ve Gratel butik pastanesinde pastalarının tasarımına göre dilim fiyatı 9-12 TL arasında değişiyor. Siparişlerinizi 5 gün öncesinden vermeniz gerekiyor. Ayrıca amatörler için çeşitli pastacılık kursları da veriliyor.

Tel: 0(216)651 19 77

Foodie 

foodie

Şimdi siz “ Buda neyin nesi ?” diyeceksiniz. Ama bizle alakalı bişey yok yani pastane bu tür pastalarda yapıyormuş J.Ulus ve Nişantaşı’nda iki şubesi bulunan Foodie’de 50’ye yakın pasta çeşidi bulunuyor. İçinde hiç un ve şeker olmayan diyet pasta çeşitlerini burada bulmak mümkün. Çikolata sufleli, kayısı ezmeli tartlar Foodie’nin beğenilenleri arasında. Pasta fiyatları kişi başı hesaplanmaktadır. Malzeme ve modele göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca web sitelerindende direkt sipariş verebilirsiniz.

Not(pastanenin sitedeki açıklaması): Pasta ile ilgili açıklaması; Analık, dişilik, hayatın sürmesi ve bereketi simgeleyen..” Ana tanrıça KİBELE’den esinlenerek tasarlanmış çikolatalı pasta.

Tel: 0(212) 231 51 13

Coccolat

coccolat

Pasta satmak dışında pastacılık eğitimi de veren bir yerdir. 2000 yılından beri butik pastacılık konusunda hizmet veren Coccolat’da yaklaşık 700 pasta çeşidi bulunuyor. Özel pasta siparişleri için en az 2 gün öncesinden randevu alınması gerekiyor. Coccolat’ın en çok beğenilen ürünleri arasında Draje şam fıstıklı, portal glaseli, parça çikolata ve vişneli pastalar bulunuyor.

Tel: 0(216) 449 95 90

Dolce

dolce

İstanbul’un ilk butik pastanecisi. En çok beyaz çikolata ve çilekli pastası satıyor. Bu pastada hiç krema kullanılmıyor. İstanbul’un çeşitli yerlerine hatta yurt dışına özel paketleme ile gönderim yapılabiliyor. Browni’leri de pastaları kadar meşhur.

Tel: 0(212) 257 72 99

Butterfly

butterfly

Çikolatalarıyla ünlü bir yer. Harika çikolata yapıyorlar. Mutlaka yemenizi tavsiye ederim. 2003 yılında kurulan Butterfly, pastane ve çikolata evi olarak 2 üretim yerinden oluşuyor. Ürünlerin tadılabileceği bir de cafeleri mevcut. Pasta ve çikolataların üretim yeri büyük camla kaplı ve müşteriler üretim aşamasını böylelikle izleyebiliyorlar. Alkent , Etiler Akmerkez ve İstinye Park’ta bulunan 3 şubeleri mevcut.

Tel: 0(212) 352 77 83

Art Cafe

artcafe

Asıl meslekleri mimarlık ve sanat olan aile, pastacılık sektöründe de özel tasarım reçeteler ve pastadan heykeller tasarlamaktadır.  Alışılmış kekli pasta alışkanlığını rafa kaldırmış; unsuz, yağsız, bazen şekersiz  reçeteler  hazırlamışlardır.

Tel: 0(212) 264 17 67