İstanbul’un En İyi 10 Baklavacısı

Baklava denince herhâlde herkesin ağzı sulanır. Birde eğer güzel bir baklava yemişseniz artık lezzet hafızanız sürekli aklınıza o lezzeti getirir. Saraylarda padişahlara sunulan lezzet neyse ki günümüzde çok yaygın bir şekilde üretiliyor. Ancak bu muazzam lezzetin tadını iyi bir yerde aldıysanız artık normal bir yerde yiyemezsiniz. Bu lezzetin en iyi sunulduğu yerleri tabir yerinde ise aşermiş gibi ararsınız. Neyse ki eğer İstanbul’da iseniz sizin için bu araştırmayı yaptık. İşte İstanbul’un En İyi 10 Baklavacısı.

10- Hacı Bozan Oğulları Baklava

Hacı Bozan Oğulları Baklava
Hacı Bozan Oğulları Baklava

İstanbul’un genelinde hizmet veren Hacı Bozan Oğulları Baklava çikolatalı baklavasıyla ön plana çıkmaktadır. Kendine has lezzetiyle lezzet şöleni sunmaktadır.

9- Dedeoğlu Baklava

Dedeoğlu Baklava
Dedeoğlu Baklava

İstanbul Gedikpaşa’da 1957’de hizmet vermeye başlayan Dedeoğlu Baklava adında anlaşılacağı gibi babadan oğula geçen bir işletme olarak uzun yılların getirdiği tecrübeleri yeni kuşaklara arttırıyor.

8- Gaziantep Baklavacısı

Gaziantep Baklavacısı
Gaziantep Baklavacısı

Küçükyalı’da bulunan Gaziantep Baklavacısı, Mehmet Usta’nın el lezzetiyle meşhur olan baklavalarını müşterileri uygun ve sağlıklı bir şekilde sunarak gönülleri kazanmıştır.

7- Bilgeoğlu Baklavaları

Bilgeoğlu Baklava
Bilgeoğlu Baklava

Herhalde lezzetini duymayanın kalmadığı köklü bir baklavacıdır. Bilgeoğlu Baklavaları Karaköy’de 2 şubesiyle hizmet vermektedir. 50 yılı aşkın bir süredir lezzet avcılarının uğrak yeridir.

6- Seç Baklava

Seç Baklava
Seç Baklava

Havuç dilimli baklavayı seviyorsanız kesinlikle uğramanız gereken yer.  Fatih Akdeniz Caddesi üzerinde bulunan Seç baklava kendine has tarifiyle ayrı bir lezzet sunuyor..

5- Köşkeroğlu Baklava

Köşkeroğlu Baklava
Köşkeroğlu Baklava

Baklava deyince Gaziantep şehri şüphesiz en önde geliyor. Hatta işin esprisi olarak işi bilmeyen ustaların İstanbul’a gönderildiği bile söylenir. Köşkeroğlu Baklava ise bu tezi yıkacak şekilde lezzetini Gaziantep’ten İstanbul’a 1986 yılında getirdi. Köşkeroğlu Baklava, Karaköy, Merter ve Topçular’da hizmet vermektedir.

4- Faruk Güllüoğlu

Faruk Güllüoğlu Baklava
Faruk Güllüoğlu Baklava

Eğer İstanbul’da baklava nerde yenir diye sorarsanız büyük ihtimal en popüler cevaplardan biri Güllüoğlu Baklava olur. 1993 yılında Gaziantep’ten lezzetini getiren Faruk Güllüoğlu Baklava İstanbul’un çoğu ilçesinde hizmet veriyor.

3- Karaköy Güllüoğlu

Karaköy Güllüoğlu Baklava
Karaköy Güllüoğlu Baklava

İstanbul’un ilk fırınlı baklavacı dükkânını 1949 yılında açıldı. O yıllardan beri başka şubesi ve lezzetinin benzeri olmayan Karaköy Güllüoğlu baklava adında anlaşılacağı gibi Karaköy’de hizmet veriyor.

2- Gazi Burma

Gazi Burma Baklava
Gazi Burma Baklava

Bu ismi daha önce duymamış olabilirsiniz ancak Gazi Burma İstanbul’daki en iyi fıstıklı baklavayı yiyebileceğiniz yer. 1984 yılında Pendik’te açılan Gazi Burma lezzetiyle kendine hayran bırakıyor.

1- Kafadaroğlu Baklava

Kafadaroğlu Baklava
Kafadaroğlu Baklava

Beşiktaş’ta yarım asırdır hizmet veren küçük ve mütevazi bir dükkandır. Taze taze hatta sıcak bir şekilde ayaküstü baklava yeme fırsatı veriyor.