İstanbul’un En iyi 10 Şarap Mekanı

1- Çardak Şarap Evi

Çardak Şarap Evi

 

2- İncirli Şarap Evi

İncirli Şarap Evi

 

3- Pano Şarap Evi

Pano Şarap Evip

100 yıllık bir geçmiş, tarih kokan bir atmosfer ve freskleri andıran duvar süslemeleri ile sizleri özgün bir mekan bekliyor. Pano, müştelerilerine kendi üretimi şarapların yanı sıra, her beğeniye göre de şarap sunmakta. Oldukça geniş meze ve yemek mönüsünün de bulunduğu şarap evine özellikle hafta sonları rezervasyonlu gitmeniz iyi olacaktır.
Adres › Hamalbaşı Caddesi, 12/B Galatasaray, Beyoğlu, İstanbul
 

4- Viktor Levi Şarap Evi

Viktor Levi Şarap Evi

 

Victor Levi Şarap Evi tarihi dokusu, dekorasyonu ve kaliteli şarapları ile sizlere unutulmaz zamanlar geçirmeyi vaad ediyor. Tarihi 1914’lere kadar uzanan mekanda şarabın girmediği bir yemek bulmak zor. Etler ya şarapta marine ediliyor ya da şaraplı soslarla servis ediliyor. Mönüde genç sofralık şarapların yanı sıra ayrıca özel kav şaraplar da bulunuyor.
Adres › Caferağa Mahallesi, Damacı Sokak, No 4, Kadıköy, İstanbul
 

5- La Mancha Şarap Evi

La Mancha Şarap Evi

Büyüleyici İstanbul manzarasıyla ve zengin mönüsüyle denemeden geçmemeniz gereken mekanlardan biriside La Mancha! Müzikleri, atmosferi, yemek ve içkilerini hesaba katıp bağırmadan keyifle sohbet etmek istiyorsanız burası tam sizlik.
Adres › Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No 107, Beşiktaş, İstanbul
 

6- Sensus Wine – Anemon Hotels

Sensus Wine - Anemon Hotels

Makul fiyatlarıyla, göze hitap eden dekoruyla, lezzetli şarküteri ürünleri ve şaraplarıyla her tada damağa uygun bir mekan.
Adres › Anemon Hotels, Bereketzade Mahallesi, Büyük Hendek Caddesi, Kule Çıkmazı Sokak, No 2/A, Beyoğlu, İstanbul
 

7- Hazza Pulo Şarap Evi

Hazza Pulo Şarap Evi

Servisi ve çalışanlarıyla oldukça dikkat çeken, rahatça sohbet edebileceğiniz dekoruyla, şaraplarıyla, yemekleriyle gönlünüzde taht kuracak ender mekanlardan birisidir.
Adres › Meşrutiyet Cad. No:75 Tepebaşı / Beyoğlu – İstanbul
 

8- Solera Winery Şarap Evi

Solera Winery Şarap Evi

Bazen tek başınıza kalıp kafa dinlemek istediğinizde kendinizi evinizin salonunda gibi hissedeceğiniz Solera’ya alalım sizi. Galatasaray Lisesi’nin yanından Fransız Sokağı’na doğru inerken ilerde sağda kalıyor. Duvarlarda uzun uzun seyirlik tabloların olduğu, güzel ve hesaplı şarap içebileceğiniz, şanslıysanız girişe oturup caddeden gelen geçeni seyredebileceğiniz şirin mi şirin bir şaraphane Solera.
Adres › Tomtom Mahallesi., Yeni Çarşı Caddesi, No:44, 34433 Istanbul
 

9- Corvus Wine & Bite Şarap Evi

Corvus Wine & Bite Şarap Evi

Hoş dekorasyonuyla, leziz tatlarıyla tercih edilebilecek ender mekanlardan bir tanesi.
Adres › Vişnezade Mahallesi, Şair Nedim Caddesi, No 5, Beşiktaş, İstanbul
 

10- Leb-i Derya Şarap Evi

Leb-i Derya Şarap Evi

Sizi İstiklal Caddesi’nin karmaşasından alıp sakinliğe götürecek nezih bir mekandır. Eşsiz bir İstanbul manzarasına ev sahipliği yapan mekan dünya mutfaklarından izler taşır. Geniş bir şarap menüsü olan mekanda, dilediğiniz şarabı seçip, karışık peynir tabağı ile masanızı süsleyebilirsiniz.Bu mekanda şarabın tadı çok daha güzel gelecek size.
Adres › Richmond Hotel, Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 227, Kat 6, Beyoğlu, İstanbul