İstanbul’daki En İyi 10 Lunapark

Bu içeriğimiz de İstanbul’un en iyi 10 Lunaparkını derledik.

 

MOİPARK

 

Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolonisi Moipark, Mall of İstanbul’da eğlence meraklılarını bekliyor. Her yaşa hitap edebilen aktivite ve oyun alanları ile hem sizin hem de çocuklarınızın eğlencenin sonuna kadar tadına varacakları şahane bir yer. Moipark, 12.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur ve 2 katlıdır. 1. Kat yetişkinlere hizmet verirken 2 kat 4-10 yaş arasına hitap etmektedir. Eğlence merkezinde daha küçük yaştaki çocuklar da unutulmamış ve aileleri ile birlikte çeşitli oyun aletlerine binerek eğlenceli vakit geçirmektedirler.
Adres : Mahmutbey Mahallesi, Süleyman Demirel Blv, 34490 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul

 

FESHANE

 

Haliç’in kıyısında, böylesine manzaralı bir lunaparkta hem eğlenceyi hem de tarihi yaşayacağınız ender bulunur bir ortam.Kapalı alanı kongre ve toplantı salonu olarak kullanılan Feshane, açık alanı ruhu hiç yaşlanmayanlara hitap ediyor. Gondoldan çarpışan otomobillere, asansör kulesinden uçan gemilere, eğlencenin bir çok adı mevcut.
Adres : Nişanca Mahallesi, Feshane Cd. No:38, 34050 Eyüp/İstanbul

 

BAKIRKÖY LUNAPARK

 

Bakırköy Lunapark birçok İstanbul’lunun bildiği ve her cumartesi muhakkak uğramaktan kendini alamadığı merkezi bir konumdadır.  Dönme dolap balerin gondol çarpışan arabalar ve minik bir tren ile günümü eğlenmeye adarım diyorsanız ulaşımı gayet rahat bu parkı tercih edebilirsiniz. İncirli metro durağının hemen yanı, metrobüs ve otobüs duraklarına 2 dakika yürüme mesfesinde.

Adres : Osmaniye Mahallesi, 34144 Bakırköy/İstanbul

 

İSFANBUL TEMA PARK

 

Yenilikçi ve farklı tasarımı bu devasa harikalar diyarının her köşesinde keşfetmeniz mümkün. İsfanbul avm (Vialand) içinden tramvayın geçmesi ise bir hayli ilginç. Kısacası, Türkiye de aynı anda hem çeşitli aktivitelere katılacağınız, hem alışveriş yapacağınız, hem de canınız ne çektiyse yiyebileceğiniz başka bir eğlence merkezi bulunmamaktadır. 15-59 yaş arası ziyaretçiler için 99 TL dir. 60 yaş ve üstü ziyaretçiler için 89 TL, %40 ve üzeri engelliler için 89 TL, engelli refakatçileri 89 TL, 5-9 kişi arası öğrenci grupları için kişi başı 89 TL dir.0-3 yaş bebekler için ücret alınmamaktadır.
Adres : Yeşilpınar Mahallesi, 34065 Eyüp/İstanbul

 

BOSTANCI LUNAPARK

 

Bünyesinde bulunan tüm oyuncakların İtalyan yapımı olması, Bostancı Lunaparkın ve Celasun adının güven teşkil etmesini sağlamıştır. 2008 yılında Anonim şirket olarak yeni dönemine geçen Luna Lunapark 2010 yılı itibariyle Bostancı lunaparkın yanı sıra Çekmeköy- Taşdelen parkını da hizmete açmıştır. Günümüzde hem gençler hem de olgun bireyler bu parka gelerek son derece fazla eğlenebiliyorlar. Parkın en güzel özelliği ise şehrin içinde, kalabalık bir bölgede yer alması. Böylece ulaşım da son derece kolaylaşıyor. Aynı zamanda zaman zaman çeşitli gösteriler de bu parkın içerisinde düzenleniyor. Park, eskiye göre daha az ilgi görse de halen son derece popüler.Bileter: 5 TL.Jetonlu olan makineler ise 2 TL dir.
AdresBostancı Mahallesi, Mehmet Şevki Paşa Cd. No:6, 34744 Kadıköy/İstanbul

 

ADAPARK

 

30 Temmuz 2003 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Parkada, 480.000 metrekare alan üzerine yapılmış olması ile ülkemizin en büyük eğlence parkı olma özelliğine sahiptir.Parkın biri lunapark kısmından diğeri de yapay gölet kısmından olmak üzere 2 tane giriş-çıkış kapısı bulunmakta.

Adres: Kocatepe Mahallesi, Hudut Yolu, 34045 Bayrampaşa/İstanbul

 

VİASEA TEMA

Son derece titiz bir şekilde önlemlerin alındığı ve Dünya standartlarına göre düzenlenen bu parkın içerisinde Avrupa’nın en hızlı beşinci Roller Coaster‘ı yani hızlı treni yer alıyor. Sizlerde heyecan dolu bir gün yaşamak isterseniz bu parkı ziyaret edebilirsiniz. Parkın içerisinde 35 farklı eğlence ünitesi bulunuyor. Çeşitli hızlı trenler ise en çok ilgi gören üniteler oluyor. Adrenalin dolu bu parkta eğelence kesinlik ile garantileniyor. Hızlı trenlerden bir tanesi büyük diğer ise küçük olarak tasarlanmış. Park, adeta cesaretimizi sınıyor da diyebiliriz.Tema park giriş ücretleri sezona göre değişiklik gösterebiliyor.Fiyatlar kampanya zamanlarına değişiklik gösterebiliyor.Çocuk ve tam olmak üzere farklı fiyatlar var.Çocuk biletleri 89 TL‘den başlarken tam biletler ise 99 TL.

Adres: Cami Mah., ViaSea Eğlence Meydanı Viaport Marina No:29, 34940 Tuzla/İstanbul

 

LUNA LUNAPARK

 

İstanbul’un en büyük lunaparklarından Luna Lunapark Çekmeköy‘de, birbirinden muhteşem oyuncaklarda doyasıyla eğlenmek için ziyaret edebilirsiniz
Adres: Taşdelen Mahallesi, Şile Yolu No:4, 34788 Çekmeköy/İstanbul

 

STARPARK LUNAPARK

 

Çocuklara, eğlence olanağı sunan Star Park Arena Park AVM, İstanbul’un Küçükçekmece semtinde, Arena Park AVM‘nin içerisinde bulunuyor. Park’ta bulunan oyuncak çeşitlerinin çok fazla ve rengarenk olması, çocukları cezbediyor. Çeşitlilik açısından, her yaştan çocuğa hitap ediyor. İstanbul’daki lunaparklar Avrupa Yakası seçenekleri arasında bulunan bu mekânın, haftanın her günü 10.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet verdiğini belirtelim.

AdresTevfik Bey Mahallesi, Armonipark Outlet Center, Halkalı Cd No:132, 34295 Küçükçekmece/İstanbul

 

VİAPORT

 

İstanbul‘un Pendik semtinde, Viaport Outlet Shopping içerisinde açık alanda hizmet veren Viaport Lunapark, 7’den 70’e herkese eğlence olanağı sunuyor. Küçük yaştaki çocuklara eğlence imkânı sunan lunapark, haftanın her günü saat 10.00 ile 22.00 arasında, eğlence severleri ağırlıyor. İstanbul eğlence merkezleri lunapark seçenekleri içerisinde olan lunapark, belirli semtlerden servis kolaylığı da sağlıyor. Ulaşım sorununu düşünmeden, sınırsız bir eğlence yaşamak istersen, burayı düşünebilirsin.
Adres : Yenişehir Mahallesi, Dedepaşa Blv. No:19, 34912 Pendik/İstanbul