İstanbul’un En İyi Aqua Parkları

Bu içeriğimiz de İstanbul’un en iyi Aqua parklarını sizlere göstermek istedik. Hadi başlayalım.

Aqua Mairene

 

1999 yılında İstanbul Büyükçekmece mevkiinde faaliyete giren ve Türkiye’nin güney sahillerindeki manzaraları aratmayan Aqua Marine tek seferde 3000 kişiyi ağırlayacak kapasiteye sahiptir. Sahip olduğu havuzlara ve özelliklerine bakacak olursak;
3500 m3 ve 2500 m2 olimpik havuz ve yarı olimpik havuzlarında denizde yüzmenin keyfini almanız mümkündür.
60 m uzunluğundaki kamikazi ile eğlencenin dibine vuracaksınız.
Kaydıraklara gelecek olursak; 90 m boyunda olan ve piton ismi verilen kaydıraktan kayarken her kıvrım size farklı bir deneyim yaşatacak.
100 m ebatlarındaki kobra isimli kaydırakta ise bitmeyen bir yolculuğa çıkarken,
90 m boyutlarındaki rafting de ise botla ırmakta kayarcasına aynı keyfi yaşayabilirsiniz.
En ilginçlerinden bir tanesi ise 100 m boyundaki blachole kaydıraktır. Siyah beyaz renkte olan kayatkta kayarken kendiniz farklı bir boyuta girmiş gibi hissetmeniz olası.
400 m2′lik alan ve 6 m2′lik dev şelalelerde hazırlanmış olan dalga havuzunda; 10 değişik dalga ebatıyla kendinizi okyanusta hissedeceksiniz.
Aqua Marine’de günlük ücretle giriş yapılabildiği gibi aylık ödemelerle üyelik gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şehrin pek çok yerinden servislerle ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Adres : Fatih Mahallesi, Komando Sk. No:4, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

 

Aqua Dolphin

 

2001 yılında İstanbul Bahçeşehir’de faaliyete giren Aqua Club Dolphin harika bir eğlence merkezidir. İstanbul’da Tem otoyolunun hemen kenarında bulunan Aqua Dolphin Güney sahillerimizde bulunan tatil köyleri ve 5 yıldızlı otellerin su parklarını aratmamaktadır. Yıllar geçtikçe kendini yenileyen ve misafirlerinin farklı tecrübeler edinmesi için yeni oyuncaklar inşa eden Aqua Dolphin’de büyük havuz, rocket, king kobra, anaconda gibi kaydıraklar hizmete girmiştir. Ayrıca 2016 yaz sezonunda çocuklarında kullanabileceği yeni bir çocuk havuzu hizmete girdi. Üyelik ve giriş konusu burada da geçerli bir durum. Yine aynı şekilde şehrin bir çok yerinden servisle ulaşım mümkün.

Adres : Bahçeşehir Girişi, Esenkent Mahallesi, Onur Güvener Cad. Su Oyunları Merkezi, 34517 Esenyurt

 

Tekno

 

Aquapark bir mühendislik çalışmasıdır. Aquaparklar gökdelen gibidir. Herkesin yapamayacağı, yükseldikçe, büyüdükçe simgeleşen ve değeri artan yapılardır. Bu nedenle tesisat ve güvenilirlik olarak ta son derece teknolojik olmak zorundadır. Bu prensiple Tekno Aquapark olarak, en fazla 2 sezonda yatırımınızı geri kazanacağınız aquaparklar tasarlıyoruz. Özellikle temalı su parkları ile, ulusal ve uluslar arası ölçekteki müşterilerinizin sadece sizi tercih edeceği seçenekler sunuyoruz. Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiğimiz projelerle sizin için en iyi su parkını inşa edecek tecrübe ve yetkinliğe sahibiz. Tekno Havuz & Aquapark’a danışmadan karar vermeyin. Bizde bunun üzerine diyecek bir şey bulamadık açıkçası :)

Adres : Ferhatpaşa Mah. 32. Sk. No: 15/1 Ataşehir İstanbul / TÜRKİYE

Colsieum

 

Coliseum’un havuz bölgesinde toplam 6 adet kaydırak, 4 adet havuz ve 1 dalga havuzu bulunuyor. İki bölümden oluşan havuz kompleksinde hem eğlence ve hareket isteyenler için; hem de sakin bir ortamda dinlenmek isteyenler için alternatifler yer alıyor. Kaydırakların ve dalga havuzunun yer aldığı bölümde aileler su oyunlarının keyfini çıkarırken daha sakin bir alanda dinlenip güneşlenmek isteyenlere 14 yaşından küçüklerin kullanamadığı dev havuz hizmet veriyor.Özel peyzajlı yeşil alanda, 12.000 m² üzerine kurulan açık havuzda yeşilin tüm tonlarında ruhunuz huzur bulacak, işin tüm stresini üzerinizden atacaksınız. Havuz Cafe’nin lezzetli mönüleriyle de, haftanın 7 günü havuz keyfiniz ikiye katlanacak.

Adres : Zekeriyaköy Kasap Çayırı Mevkii Acarlar Boğaziçi Koru Evleri 34450 Sarıyer/İSTANBUL

..