İstanbul’un Güzel Vakit Geçirilebilecek 10 Sahili

10- Caddebostan Sahil

Görmeye çok alışık olmadığımız bir güzellik olan bisiklet yoluna sahip sahilimiz, uzun yürüşüyler yapmak ya da koşmak için ideal bir yer. Bağdat Caddesine ve, CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) gibi yerlere yakınlığı büyük avantajdır. Ancak özellikle hafta sonları için kalabalıktan hoşlanmayanlar alternatiflere göz atmalı.

9 – Emirgan Sahil

İstanbul’un eski semtlerinden biri olan emirganda büyük çınarların altında çay içmek, boğaz’ın keyfini çıkararak balık tutmak isteyenlerin uğrak noktası ve ayrıca Atilla İlhan’ın Emirgan’da Çay Saati Şiirine ilham veren güzel mekandır. Daracalık sahil yolunu dolduran lüks arabalar ulaşımı zorlaştırsa da emirgan candır.

8- Kuzguncuk Sahil

Üsküdar’dan sırtınızı Kadıköy’e verip sahilden sahilden yürümeye başlayın. Etrafınızda görkemli yalılar ve huzur veren parklar varsa kuzguncuk sahildesiniz. Keyfini çıkarın.

7- Moda Sahil

İstanbul’un hiç şüphe yok en huzurlu mekanlarından biridir. İnsan profili olarak diğer sahillere göre daha iyi olduğu kabul edilen Moda Sahili pek kimsenin size karışmayacağı son kalelerden biridir.

6- Salacak Sahil

Kız kulesi manzarası eşliğinde minderlerin üzerinde yayılıp çayınızı kahvenizi içebileceğiniz, doğal antidepresan niteliğinde bir yer.

5- Sarıyer Sahil

Sarıyer börekçilerinden alacağınız mis gibi bir kaç dilim böreğinizle çayınızı yudumlayabileceğiniz, İstanbul’da mavi ile yeşilin birbirine bu kadar geçtiği nadir mekanlardan biri.

4- Avcılar Sahil

Tüm sahiller gibi güzel bir yer. Tabii arabasına müzik tesisatı bağlayıp kamuya yayın yapmayı görev edinmiş abilerin olmadığı zamanlarda..

3- Bebek Sahil

İstanbul’un en popüler sahillerinden biri olan Bebek Sahili bu popülerliğinin bedelini hıncahınç kalabalık olmakla ödese de civardaysanız nefes alacabileceğiniz güzide bir mekandır.

2- Beşiktaş Sahil

Boğaz’ın ruhunu en fazla taşıyan Sahilimiz diyebiliriz. Vapuların sesleri martılar ve tabii ki istanbul’un koşuşturması..

1- Bostancı Sahil

Spor düşkününden bisikletçisine, Sahilde çekirdek çitlemek isteyenden, birasıyla bir kenarda takılmak isteyene kadar herkese hitap eden bostancı sahili kolay ulaşımı, kafeleri, lokantaları, barları ve seyyar satıcılarıyla İstanbul’luların en sevdiği sahillerden biridir.