İstanbul’da Çekilen Efsane Ve Popüler 10 Dizi

10-Karadayı

karadayı

4 bin 600 metrekarelik bir alanı kullanan Karadayı ekibi için özgün ve nostaljik mekanlar oluşturmak uzun zaman alsa da zor olmamış. Kısacası, Kardayı ekibi Beykoz Kundura Fabrikası’ında kullandıkları bu 4 bin 600 metrekarelik alanında yeni birer Vezneciler ve Balat oluşturmuşlar.

9-Baba Candır

baba-candır

Baba Can’dır Dizisi çekimleri mega kent İstanbul’da yapılmakta. Özellikle Boğaz bölgesine yakın yerleşim birimlerini daha sık izleyeceğiz gibi gözüküyor.

8-Fabrika Kızı

fbrka

Fabrika Kızı dizisinin çekimlerine İzmir’de başlandı. Kısa süren İzmir çekimlerinin ardından ekip İstanbul’a geldi. Fabrika Kızı’nın çekildiği fabrika nerede diye düşünenler olabilir. İstanbul’daki çekimlerin çoğu Maltepe’de bulunan bir fabrikada yapılıyor. Fabrikanın dizideki ismi Aylin Tekstil olarak geçiyor.

7-Ne Münasebet

ne-munasbet-dizisi(11)

Dizinin çekimleri İstanbul’da yapılmaktadır.Dizi Eyüp’te flatofis iş merkezinde ve Bayrampasa stadının yakınlarında.

6-Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

eşkiya dünyaya hükümdar olmaz

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin nerede çekildiğini merak eden bir çok izleyici var!Dizinin İstanbul’da çekildiğini belirtelim.

5-Kiralık Aşk

Kiralık Aşk

Romantik Komedi tarzındaki Kiralık aşk’ın başrollerini Elçin Sangu ile Barış Arduç paylaşıyor. Garsonkluk yapan Defne’nin maceralarını konu alan dizi İstanbul Beylikdüzü, Megakent de çekiliyor.

4-Adı Mutluluk

mtllk

Fox Tv’de ekranlara gelen dizinin başrollerini Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım paylaşıyor. Eyüboğlu dizide ailesine haber vermeden İstanbul’a okumaya gelen Kumsal, Yıldırım ise onun en büyük destekçisi Batu karakterine hayat veriyor. İlk bölümleri Çeşme’de çekilen dizinin seti İstanbul’da devam ediyor.

3-Kardeş Payı

kardes-payi-2-bolum-izle-hd-star-tv-metin-ve-aliye-piyango-cikti

Kardeş Payı dizisi Beykoz – Kanlıca’da çekilmektedir.

2-Poyraz Karayel

pyrz

İstanbul ilimizin Kadıköy veya Üsküdar semtlerinde çekiliyor.

1-Aşk Yeniden

aşk yeniden

Çekimleri aralıksız devam eden Aşk Yeniden dizisi salı akşamlarının en çok izlenen dizilerinden. İlk bölüm çekimleri Amerika’da yapılan dizinin çekimlerine İstanbul’un ilçelerinde ve çevre illerde devam ediliyor. Fathi’in ailesinin yaşadığı villa Çekmeköy tarafındaki Alemdağ’da yer alıyor. Şevket Reis’in balıkçılık yaptığı sahil ise Sarıyer’deki Rumeli Feneri. Üçüncü bölümde yer alan dağ evi ise Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan kayak merkezinde çekildi.