İstanbul’un En Kalabalık Metrobüs Durakları

1- Beylikdüzü

beylikdüzü

İstanbul’un sonradan kentleşme bölgesi olarak seçilip konutlaşma yapılarının üst safhada olduğu bir bölgedir. İstanbul’un merkezi yerlerine çok daha uzak kaldığı için ulaşım açısından en çok tercih edilen yol Metrobüs olmaktadır ee haliyle bu durakta günün her vakti hemen hemen sürekli bir kalabalık mevcut.

2- Avcılar

avcılar

Avcılar Durağında ise insanlar, İstanbul’un merkezi yerlerine ulaşımı hızlı ve kolay yoldan gitmek için ve tramvayda olmadığından tek seçenekleri Metrobüs olmaktadır ee haliyle buda oradaki yoğunluğun sebebini ortaya koyuyor.

3- Şirinevler

şirinevler

Şirinevler, birçok yere bağlantısı olan ve birçok semtin ortak ulaşım noktası haline geldiğinden belki en kalabalık ilk 3 metrobüs duraklarından biridir. Haberlere dahi konu olmuş duraktır üst geçitte bile yer yer ilerlemek o güç haline gelmektedir.

Haberlere konu olan izdaham videosu:

4- Bahçelievler

bahçelievler

Bir tarafında hastane bir yanında da avm ve lise olması sebebiyle çokça izdahamın yaşandığı duraklardan biridir.

5- Zeytinburnu

zeytinburnu

Tramvay ulaşımının nimetlerinden yararlanıldığı duraktır bundan dolayıda kalabalıklaşma mevcuttur.

6- Cevizlibağ

cevizlibağ

Metrobüs aktarmasının olmasından ve birçok ilçe ve semte ortak noktası haline geldiğinden özellikle sabah ve akşam saatlerinde metrobüse binmek için çabaların üst safhada olduğu noktadır.

7- Mecidiyeköy

mecidiyeköy

Mecidiyeköy merkezi konumundan ve Cevahir AVM’nin yanı başında olması ve metro gibi kolaylık sağlandığından oldukça kalabalıktır. Günün her vakti yığın yığın adam vardır.

8- Zincirlikuyu

zincirlikuyu

Bismillah diyerekten turnikeden geçip metrobüse binmek için duaların edildiği yerdir. Siz nezaketli ve ahlaki bir şekilde durağa gelip otobüs bekleseniz de sinirlerinizi bozacak o kadar tip insan varki çok çabuk ayak uyduruyorsunuz. Görgüsüzlüğün yapıldığı tek duraktır. Metrobüse binip oturacağım diye bas bas bağıran mı dersiniz deli gibi koşanlar mı dersiniz olay çıkartanlar mı dersiniz her telden adamın bulunduğu duraktır. Çok dikkatli olmanızı dileriz.

9- Uzunçayır

uzunçayır

Kartal,Pendik gibi istikamete aktarmalı olarak gidecek olanların ve metronun geçmesi sebebiyle oldukça kalabalık olan duraktır.

10- BONUS / Metrobus Caps

bonuss

bonusmetro7

bonusmetro6

bonusmetro5

bonusmetro4

bonusmetro3

bonusmetro2

bonusmetro

Leave a Comment