İstanbul Nüfusundan Az Nüfusa Sahip 10 Ülke

Türkiye’nin mega kenti olan İstanbul’un nüfusu 14 milyon’u geçmiş durumda olmasına karşın ülke diye tabir ettiğimiz yerlerin nüfusunun İstanbul’dan daha az olması kulağa bir tuhaf gelmiyor değil. Buyrun o ülkelere bir göz atalım…

10 – Zambiya

Zambiya

12.9 milyon nüfusu vardır.Afrika kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Lusaka’dır.Bantu denilen yerel bir dil konuşulmaktadır.Ülke oldukça fakirdir insanlar karınlarını zor doyurmaktadır.Victoria Şelaleri ülkenin en ünlü turistlik mekanıdır.

9 – Senegal

Senegal

12.5 milyon nüfusu bulunmaktadır.Afrika kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Dakar’dır.Sömürge döneminden beri ülkede Fransızca konuşulmaktadır.Retba gölü yani pembe göl dünyaca ünlüdür.

8 – Zimbabve

Zimbabwe

12.5 milyon nüfusu bulunmaktadır.Afrika kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Harare’dir.Genel olarak İngilizce konuşulmaktadır.Oldukça fakir bir ülkedir.Açlıktan filleri kesip yiyorlarmış.Safari meraklıların ülkeyi çok ziyaret ediyor.

7 – Çad

Çad

11.2 milyon nüfusu bulunmaktadır.Afrika kıtasında bulunmaktadır.Başkenti N’Djamena’dır.Ülkede Fransızca ve Arapça konuşulmaktadır.Müslüman nüfus oldukça fazladır.Osmanlı İmparatorluğunu buralara kadar ulaşmıştır.Ekonomisi orta düzeydedir.

6 – Küba

Küba

11.2 milyon nüfusu bulunmaktadır.Karayiplerde bir ülkedir.Başkenti Havana’dır.Ülkede İspanyolca konuşulmaktadır.Ekonomik durumları gayet iyidir.Ülkenin her yerinde amatör olarak sanatçılar bulabilirsiniz.Müzik ruhu olan bir ülkedir.Geçtiğimiz 100 yıl içerinde bağımsızlıkları için savaşlar yapmışlardır.

5 – Yunanistan

Yunanistan

11.2 milyon nüfusu bulunmaktadır.Türkiye’ye komşu bir ülkedir.Avrupa kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Atina’dır.Ülkede Yunanca konuşulmaktadır.Son zamanlarda ekonomisi oldukça kötüdür.Mitolojiye ilgisi olanların mutlaka gitmesi gereken bir ülkedir.Ülkede tarihin her anından kalma eserler bulunmaktadır.

4 – Portekiz

Portekiz

10.7 milyon nüfusu bulunmaktadır.Avrupa kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Lizbon’dur.Ülkede Portekizce konuşulmaktadır.Ekonomisi oldukça iyidir gelişmiş bir ülkedir.Eski kökenleri olan bir ülkedir.Festivalleri ile dünyaya nam salmışlardır.

3 – Belçika

Belçika

10.6 milyon nüfusu bulunmaktadır.Avrupa kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Brüksel’dir.Ülkede 3 tane dil konuşulmaktadır ama genel olarak Felemenkçe konuşulmaktadır.Ülke oldukça zengindir ve gelişmiş bir ülkedir.

2 – Çek Cumhuriyeti

 

Çek Cumhuriyeti

10.4 milyon nüfusu bulunmaktadır.Avrupa kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Prag’dır.Ülkede Çekçe konuşulmaktadır.Ülke ekonomisi iyidir gelişmekte olan bir ülkedir.Eski evleri ile çok hoş zamanlar geçirebilceğiniz bir ülkedir.

1 – Bahamalar

Bahamalar

0.3 milyon nüfusu bulunmaktadır.Kuzey Amerika kıtasında bulunmaktadır.Başkenti Nassau’dur.Ekonomisinin neredeyse hepsini turizm ve tarımdan karşılamaktadır.Ülkede İngilizce konuşulmaktadır.Mükemmel denizi ile harika bir tatil sunacak ülkedir.